Блокада трійчастого нерва

Блокада трійчастого нерва, є лікувальною процедурою, яка спрямована на усунення болю при такому захворюванні, як невралгія трійчастого нерва. Це досить поширене неврологічне захворювання, чисельність страждають по всьому світу налічується більше 1 мільйона чоловік. І жінки хворіють частіше за чоловіків.

Прояв невралгії трійчастого нерва

vospalenie-licevogo-nerva1Відчуття, які викликає захворювання досить болісні. Прийняття їжі, розмова, і навіть легкий подих вітерця може викликати біль. Вона локалізується в області очей, носа, губ, зубів, ясен, в певних точках особи (тригерних зонах, інакше: точках виходу трійчастого нерва), а часом охоплює всю поверхню шкіри обличчя. Приступ інтенсивний, тривалий. Захворювання тривати роками, а тому багатьох хворих охоплює депресія. Крім больових відчуттів виникає вегетативна симптоматика: почервоніння обличчя, пітливість, сльозотеча, спазм лицьових м’язів. Зазвичай всі прояви поширюються на одну половину обличчя і хворі намагаються її прикрити, що не жувати на хвору сторону.

Лікування

Лікують невралгію трійчастого нерва медикаментозно, призначаючи знеболюючі препарати, протисудомні, такі як карбамазепін і фінлепсин, спазмолітики, вітаміни групи В, а також антидепресанти, тому як депресивні стани посилюють і підсилюють сприйняття болю.

Крім ліків, непоганий лікувальний ефект дають фізіопроцедури: діадинамічний струми, лікування лазером, електрофорез з гідрокортизоном, лікування ультразвуком.

Як крайній метод, при неефективності медикаментозної терапії застосовується хірургічне лікування, яке спрямоване на запобігання проведення нервового імпульсу. Здійснюється перетинанням або видаленням однієї з гілок трійчастого нерва. Але нерв має властивість відновлюватися і неприємні відчуття з’являються знову.

Блокада

Одним з ефективних медикаментозних методів лікування невралгії є блокада. Полягає вона у введенні знеболюючого засобу, в якості якого зазвичай виступає концентрований розчин новокаїну (частіше з гідрокортизоном) у місце виходу гілки трійчастого нерва. Є й інші протизапальні засоби, наприклад блокада Дипроспаном, проте дана блокада частіше застосовується при суглобових болях. Тільки лікар здатний оцінити і призначити кращий засіб для проведення блокади.

Для початку, промацуючи тригерні точки, визначають яка з гілок нерва викликає біль і далі в це місце вводиться розчин: спочатку внутрішньошкірно, потім в підшкірну жирову клітковину до кістки. Якщо біль виникає через першої гілки, яка іннервує шкіру лоба, ніс і область навколо очей, то укол роблять над очницею. Другу гілку блокують під очницею, а третій у кута нижньої щелепи. Іноді роблять блокаду уколом в область підборіддя, де виходить одне з відгалужень третьої гілки, підборіддя нерв.

Більше Статей