Грижа міжхребцевого диску – не вирок !

Грижа міжхребцевого диску – не вирок !!!

 

Біль в спині, радикуліт, випадіння дисків …. Якими тільки словами не називають цю хворобу.

Величезна кількість пацієнтів щодня вистоює довжелезні черги та оббиває пороги поліклінік, отримує десятки крапельниць та пігулок так і не отримавши бажаного результату.

У відчаї та безсиллі пацієнти звертаються до незлічених костоправів та цілителів, досить часто лише погіршуючи свій стан,  на жаль, не усвідомлюючи, що цей контингент так званих  «рятівників» досить часто не має навіть найелементарніших знань про звичайну нормальну анатомію хребта, не говорячи вже про його патологію та лікування.

Найрадикальніші пацієнти шукають допомогу у обласних та республіканських лікарнях, сліпо вірячи, що лікаря прикрашає статус закладу, а не його власні вміння, знання та досвід.

Працюючи більше 20 років нейрохірургом, проводячи складні оперативні втручання на хребті не тільки  в умовах нашої рідної міської лікарні № 1 але і в таких обласних центрах, як Чернівці, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Полтава, пройшовши стажування у провідних клініках Голландії, Австрії, Німеччини, Угорщини, Словаччини, Польщі, Греції, Іспанії та Ізраїлю  я досить часто розмірковую над цим питанням.

Чому пацієнти не вірять у те, що в нашому місті можна отримати кваліфіковану та високоспеціалізовану нейрохірургічну  допомогу?

Майже два роки тому у нашому місті почав працювати медичний заклад, спрямований на лікування больових синдромів у хребті без застосування оперативних втручань.

Хочу детальніше зупинитись на цих технологіях, які на сьогодні міцно  увійшли у світову практику та успішно застосовуються у нашому місті на теренах кабінету медичної практики “MEDLON” та на нейрохірургічних ліжках міської лікарні № 1.

Якщо Вам встановлено  діагноз «Грижа міжхребцевого диску» – не слід відразу впадати у відчай.

По перше, навіть якщо Вам нейрохірург запропонує оперативне втручання, слід зважати на те, що на сьогодні технології (а це стосується і нашого міста) зробили величезний крок вперед.

Насамперед, потрібно усвідомити, що лікар ні в якому разі не гострить на вас скальпель, а діє у цілковитій відповідності до всесвітніх протоколів, і ні в якому разі, якщо ви не сприймаєте слово «операція» не буде вас силоміць тягнути в операційну.

На сьогодні можливі наступні варіанти оперативних втручань (проводяться в міській лікарні).

Мікродискектомія – оперативне втручання, що проводиться при обов’язковому інтраопераційному оптичному  збільшенні. Розріз тканини сягає 2-3 см. Втручання проводиться під місцевою анестезією і триває в середньому 40-50 хв. Принцип втручання полягає в тому, що через природні отвори, за допомогою мікрохірургічної техніки видаляється та частина міжхребцевого диску, яка спричиняє стиснення нервових закінчень. На другу добу після операції пацієнту дозволяють самостійно ходити, на 5-7 добу хворий виписується.

Протезування міжхребцевого диску. Відрізняється від попереднього методу тим, що уражений диск видаляється повністю, а замість нього імплантується штучний міжхребцевий диск. В даній ситуації відновлюється висота ураженого диску, пацієнт значно швидше може приступати до звичної роботи.

У разі, якщо грижа диску не перебільшує 5-6 мм у розмірі, або якщо пацієнт з тих чи інших міркувань  відмовляється від оперативного втручання, можуть бути запропоновані малоінвазивні методи лікування, які проводяться амбулаторно в кабінеті “MEDLON”.

В чому їх сутність. Квінт-есенцією цих методів є введення лікувального агенту, безпосередньо до місця хвороби, тобто до ураженого диску. Точність введення досягається обов’язковим використанням під час процедури ультразвукового або рентгенологічного методу.

Лікувальна блокада. Сутність методу полягає в тому, що до місця хвороби, через тонку голочку вводяться протизапальні та знеболюючі препарати місцевої дії. Ефект від блокади наступає миттєво.

Адгезіолізіс, або «висушка». В даній ситуації до грижі підводяться спеціальні лікарські засоби, які «витягують» надлишкову рідину із ураженого диску.  Зменшуючи грижу на декілька міліметрів, звільняється нервове закінчення.

Лазерна вапоризація. В порожнину міжхребцевого диску вводиться лазерний світловий провідник, який  «випалює» грижу зсередини, тим самим зменшуючи  її розмір.

Радіочастотна нуклеопластика. Самий сучасний метод. Найбільш розповсюджений у західних країнах. Під місцевою анестезією у порожнину грижі вводиться спеціальна голка, через яку занурюється радіочастотний електрод, який прогріває грижу зсередини до 80 градусів зменшуючи її таким чином в об’ємі.

Покази до того чи іншого ефективного методу лікування Вам може виставити тільки лікар-нейрохірург.

Всі малоінвазивні методи проводяться під місцевою анестезією та передбачають лише прокол шкіри голкою без застосування будь-якого розрізу.

Хочу зазначити, що всі вище описані новітні технології широко застосовуються в приватному медичному закладі «MEDLON» та міській лікарні № 1.

Хочу з гордістю відмітити, що в найближчих обласних центрах подібні методики не використовуються і нашим землякам не потрібно шукати кращої долі за межами нашого міста.

Шановні кам`янчани ! Не шукайте професійної допомоги далеко – ми поруч !

 

 

Керівник приватної практики “MEDLON”, кандидат медичних наук, нейрохірург вищої категорії   Юрій Лонтковський.

 

 

м. Кам`янець-Подільський вул. Гагаріна 63 офіс № 5

“MEDLON”

098-177-01-00

095-925-88-83

www.medlon.com.ua                yulont@ukr.net

 

Ліцензія МОЗ України № 819 від 3 грудня 2015 року

Залишити коментар