Передумови народження “MEDLON” і кому потрібно дякувати!

Минулого тижня, на персональній сторінці нейрохірурга вищої категорії Юрія Лонтковського в мережі “Фейсбук”, з’явився пост, що викликав хвилю обурення не лише серед користувачів мережі, а й решти жителів міста, які дізналися неприємну новину.

“Сьогодні Лонтковському Юрію та Лонтковському Анатолію було вручене попередження про звільнення з роботи нейрохірурга міської поліклініки з 1 січня 2015 року. Абсолютно незалежно один від одного лікарями-нейрохірургами вищої категорії Лонтковським Анатолієм та Лонтковським Юрієм, враховуючи всю принизливість цієї події, було прийняте рішення про звільнення з посад нейрохірургів поліклініки з 1 листопада 2014 року за власним бажанням”, – йшлося в повідомленні Юрія Анатолійовича.

Журналісти Громадського телебачення Поділля вирішили дізнатися усі подробиці справи та поспілкуватися з Юрієм Лонтковським і головним лікарем міської поліклініки Борисом Цвігуном.

На думку Юрія Лонтковського, таке рішення практично паралізує роботу нейрохірургічної служби міста, оскільки стаціонарна служба не може працювати без поліклінічної. При цьому він заявив про те, що в жодному разі не повернеться до роботи у міській поліклініці, навіть якщо відповідну службу залишуть.

В свою чергу Борис Ярославович Цвігун повідомив, що дане рішення не є спонтанним, адже базується на наказі Міністерства охорони здоров’я України, виданого ще в 2000 році, а виконується тому, що міська лікарня не може знайти коштів на утримання додаткового штату працівників. Досі ці гроші, за словами головного лікаря, були. Заяви Юрія і Анатолія Лонтковських про звільнення підписані, а функції нейрохірургічної служби міської поліклініки виконуватимуть інші лікарі, зокрема травматолог і невропатолог.

Також міський голова Михайло Сімашкевич, сьогодні на зустрічі із журналістами повідомив, що 15 ліжок, які наразі є в травматологічному відділенні, так і будуть функціонувати. Попри те, що кошти з області на надання нейрохірургічної допомоги, нашому місту не виділяються, все ж таки ця допомога буде надаватися. Михайло Євстафійович повідомив, що він клопотатиме перед обласним керівництвом про виділення фінансування для надання цієї допомоги, адже щороку в Кам’янці-Подільському проводиться близько 150 операцій нейрохірургічного напрямку.

Інтерв’ю з Юрієм Лонтковським і Борисом Цвігуном дивіться нижче.

Залишити коментар